Huizenprijzen in Berg en Dal: wat een huis er kost en hoe dat veranderde
Een bestaande koopwoning in de gemeente Berg en Dal werd in 2025 gemiddeld verkocht voor € 482.000: 4,3% meer dan in 2024, ongeveer even veel als het gemiddelde van Gelderland. Dat is het gemiddelde van alle verkochte bestaande woningen volgens het CBS; per straat en per type woning verschilt het sterk.
In het kort
- Een bestaande koopwoning in Berg en Dal werd in 2025 gemiddeld verkocht voor € 482.000, 4,3% meer dan in 2024 (CBS).
- Gemiddeld in Gelderland: € 480.000; in heel Nederland: € 480.000 (2025).
- In vijf jaar, sinds 2020, ging de gemiddelde verkoopprijs van € 340.000 naar € 482.000 (+41,8%).
- Berg en Dal staat op plaats 156 van de 342 gemeenten van Nederland en op plaats 28 van 51 in Gelderland, van duur naar goedkoop (2025).

Geschreven door Jiri, makelaar in Maastricht en oprichter van DoorLetter.
Bijgewerkt op 6 oktober 2026.
Berg en Dal: van € 242.000 in 2016 naar € 482.000 in 2025. Gelderland: van € 238.000 in 2016 naar € 480.000 in 2025. Nederland: van € 244.000 in 2016 naar € 480.000 in 2025.
| Jaar | Berg en Dal | Verandering |
|---|---|---|
| 2025 | € 482.000 | +4,3% |
| 2024 | € 463.000 | +8,2% |
| 2023 | € 428.000 | +0,7% |
| 2022 | € 425.000 | +12,5% |
| 2021 | € 378.000 | +11,0% |
| 2020 | € 340.000 | +16,2% |
| 2019 | € 293.000 | +1,9% |
| 2018 | € 287.000 | +8,1% |
| 2017 | € 266.000 | +9,9% |
| 2016 | € 242.000 |
Alle jaren sinds 1995 tonenOudere jaren verbergen
| Jaar | Berg en Dal | Verandering |
|---|---|---|
| 2015 | – | |
| 2014 | – | |
| 2013 | – | |
| 2012 | – | |
| 2011 | – | |
| 2010 | – | |
| 2009 | – | |
| 2008 | – | |
| 2007 | – | |
| 2006 | – | |
| 2005 | – | |
| 2004 | – | |
| 2003 | – | |
| 2002 | – | |
| 2001 | – | |
| 2000 | – | |
| 1999 | – | |
| 1998 | – | |
| 1997 | – | |
| 1996 | – | |
| 1995 | – |
De reeks van Berg en Dal begint in 2016; het CBS geeft een gemeente cijfers vanaf het jaar waarin ze in deze vorm bestaat.
Een huis in Berg en Dal dat niet te koop staat
De gemiddelde prijs zegt wat je ongeveer kwijt bent als er iets te koop komt. Wat hij niet zegt, is hoe weinig er te koop komt in de straten waar je echt wilt wonen. In veel gemeenten staan de gewilde huizen maar kort op Funda, en een deel komt er nooit op: die gaan naar iemand uit het netwerk van de makelaar, of naar iemand die het de eigenaar eerder zelf vroeg.
Bij bijna elk huis dat ik als makelaar verkocht, hadden de eigenaren eerder brieven gekregen van mensen die er wilden wonen. Wie zo'n brief stuurt, is in beeld op het moment dat verhuizen ter sprake komt; wie wacht tot het huis op Funda staat, staat in de rij met iedereen. Kies daarom het huis of de straat in Berg en Dal waar je wilt wonen, en schrijf de eigenaar zelf: wie je bent, waarom juist daar, en dat je geen belegger bent. Hoe zo'n brief eruitziet, staat in de voorbeeldbrief aan een huiseigenaar.
Hoe je deze cijfers leest
Het CBS telt elke bestaande woning die in een jaar aan een particulier is verkocht en bij het Kadaster is ingeschreven, en deelt de totale koopsom door het aantal. Nieuwbouw zit er niet in. Het cijfer van een jaar is definitief zodra het verschijnt; een nieuw jaar komt er meestal in februari bij.
Een gemiddelde is geen prijs van een huis. Worden er in Berg en Dal in een jaar meer appartementen verkocht dan het jaar ervoor, dan daalt het gemiddelde, ook als elk huis afzonderlijk duurder werd. Het CBS zegt daarom zelf dat de gemiddelde verkoopprijs geen maat is voor de prijsontwikkeling; daarvoor is de prijsindex van bestaande koopwoningen. Wat je straks betaalt voor één bepaald huis, hangt af van de straat, het type, de grootte en de staat, en dat kan ver van het gemiddelde liggen.
De WOZ-waarde is iets anders: een taxatie door de gemeente voor de belasting, op peildatum 1 januari van het jaar ervoor. En hoeveel kopers boven de vraagprijs bieden, staat nergens in deze cijfers; wat daarover wel openbaar is, staat in hoeveel overbieden: de cijfers per kwartaal en provincie. Bron van alle prijzen op deze pagina: CBS StatLine, tabel 83625NED.
De gemeenten van Gelderland, van duur naar goedkoop
Gemiddelde verkoopprijs in 2025. Het duurst: Rozendaal, Putten en Lochem; het goedkoopst: Winterswijk, Aalten en Oost Gelre.
| # | Gemeente | 2025 |
|---|---|---|
| 1 | Rozendaal | € 867.000 |
| 2 | Putten | € 601.000 |
| 3 | Lochem | € 588.000 |
| 4 | Buren | € 580.000 |
| 5 | Nunspeet | € 571.000 |
| 6 | Voorst | € 564.000 |
| 7 | Heumen | € 559.000 |
| 8 | Renkum | € 552.000 |
| 9 | Epe | € 549.000 |
| 10 | Zaltbommel | € 549.000 |
| 11 | Neder-Betuwe | € 548.000 |
| 12 | Bronckhorst | € 539.000 |
| 13 | Ermelo | € 538.000 |
| 14 | Nijkerk | € 536.000 |
| 15 | Barneveld | € 534.000 |
| 16 | Beuningen | € 527.000 |
| 17 | Brummen | € 525.000 |
| 18 | Hattem | € 523.000 |
| 19 | Ede | € 523.000 |
| 20 | Overbetuwe | € 523.000 |
| 21 | West Betuwe | € 521.000 |
| 22 | Heerde | € 520.000 |
| 23 | Maasdriel | € 515.000 |
| 24 | Lingewaard | € 502.000 |
| 25 | Wijchen | € 496.000 |
| 26 | West Maas en Waal | € 495.000 |
| 27 | Scherpenzeel | € 491.000 |
| 28 | Berg en Dal | € 482.000 |
| 29 | Oldebroek | € 478.000 |
| 30 | Harderwijk | € 474.000 |
| 31 | Elburg | € 473.000 |
| 32 | Apeldoorn | € 471.000 |
| 33 | Wageningen | € 463.000 |
| 34 | Culemborg | € 458.000 |
| 35 | Doesburg | € 457.000 |
| 36 | Druten | € 456.000 |
| 37 | Nijmegen | € 454.000 |
| 38 | Rheden | € 449.000 |
| 39 | Zutphen | € 445.000 |
| 40 | Duiven | € 444.000 |
| 41 | Westervoort | € 442.000 |
| 42 | Berkelland | € 430.000 |
| 43 | Oude IJsselstreek | € 429.000 |
| 44 | Montferland | € 426.000 |
| 45 | Doetinchem | € 424.000 |
| 46 | Tiel | € 420.000 |
| 47 | Zevenaar | € 410.000 |
| 48 | Arnhem | € 407.000 |
| 49 | Oost Gelre | € 406.000 |
| 50 | Aalten | € 405.000 |
| 51 | Winterswijk | € 376.000 |
Veelgestelde vragen
Wat kost een huis in Berg en Dal gemiddeld?
Een bestaande koopwoning in de gemeente Berg en Dal werd in 2025 gemiddeld verkocht voor € 482.000, volgens het CBS. Dat is het gemiddelde van alle verkopen aan particulieren; een appartement kost vaak minder, een vrijstaand huis meer.
Stijgen de huizenprijzen in Berg en Dal?
In 2025 lag de gemiddelde verkoopprijs 4,3% meer dan in 2024, en 41,8% meer dan vijf jaar eerder (2020). Een gemiddelde beweegt ook mee met wat er verkocht wordt: worden er meer kleine woningen verkocht, dan daalt het, ook als prijzen stijgen.
Is Berg en Dal duurder dan de rest van Gelderland?
Ja: in 2025 was een woning in Berg en Dal gemiddeld € 482.000, in heel Gelderland € 480.000. Daarmee staat Berg en Dal op plaats 28 van de 51 gemeenten in de provincie, van duur naar goedkoop.
Waar komen deze cijfers vandaan?
Uit CBS StatLine, tabel 83625NED: de gemiddelde verkoopprijs van bestaande koopwoningen die aan particulieren zijn verkocht, per gemeente en per jaar sinds 1995, op basis van de transacties die het Kadaster inschrijft. Nieuwbouw telt niet mee. De pagina haalt de cijfers dagelijks op.
Hoe koop ik een huis in Berg en Dal dat niet te koop staat?
Door de eigenaar zelf te schrijven, met een persoonlijke brief aan de bewoners van het huis of de straat waar je wilt wonen. De meeste eigenaren reageren niet, maar wie reageert heeft vaak al plannen, en dan koop je zonder biedingsstrijd. Via DoorLetter is de eerste brief gratis, geprint en bezorgd door PostNL; de eigenaar kan anoniem antwoorden.
Schrijf de eigenaar van het huis in Berg en Dal dat je wilt.
Kies het adres of de straat, schrijf in je eigen woorden wie je bent en waarom juist daar, en verstuur je brief. De eerste brief is gratis, geprint en bezorgd door PostNL; de eigenaar kan anoniem antwoorden met de code in de brief.
Schrijf je eerste brief